lidé co mají rádi dračí lodě

Dračí lodě Moravského Krasu, z.s.  je amatérský sportovní tým věnující se již 6 let pádlování a závodům na dračích lodích.

Vše začalo v roce 2010, kdy kapitán týmu Ing. Roman Pernica „poskládal“ smíšený tým 20-ti pádlujících, tedy první posádku lodi, a tím se začala formovat skupina lidí s názvem „Draci v akci“, která se v srpnu 2010 vydala zkusit první závody.Protože závodění na dračí lodi mělo obrovský úspěch a skupina lidí se za jediný víkend téměř spřátelila, začali se zajímat, co bude dál. S přibývajícím počtem závodníku, členů týmu a díky jejich iniciativě tak vznikl v roce 2011 tým s pevnou základnou stálých členů týmu, kteří si název „Draci v akci“ ponechali, pravidelně trénují a zúčastňují se během sezóny minimálně desítky závodů, kde se snaží o co nejlepší výsledky. Tým „Draci v akci“ je od roku 2012 registrovaným týmem v České asociaci dračích lodí(ČADL) a účastní se převážně závodů Moravské národní ligy.

Protože zájem členů týmu provázela touha se zlepšovat a umísťovat se na předních pozicích, bylo třeba trénovat. Bez tréninků byly ale úspěšné výsledky v závodech nemožné. Kapitán týmu zorganizoval pravidelné tréninky a celá „dračí“ sezóna se rozjela naplno. Tréninky probíhaly jednou týdně, obvykle v pátek v podvečer na řece Svratce  na loděnici Lodních sportů  Brno, na zapůjčené dračí lodí s kormidelníkem týmu Veteránů Brno.

V roce 2015 po ukončení sezony se konalo víkendové soustředění členů, tzv. „doplavná“ v Jeseníkách na Ramzové za účasti celých rodin členů včetně dětí. V této době již měl tým  poměrně stabilizované a dobře pádlující členy. Nadšení rozhodlo! Vzhledem k tomu, že dojíždět na tréninky do Brna je časově i finančně náročnější, bylo potřeba trénovat někde blíž všem, a tak nějak „na svém“.

Opět to byla iniciativa „skalních“ členů týmu a hlavně zkušenosti a znalosti kapitána a jeho bratra, kteří se v dětských a juniorských letech věnovali jachtingu a měli zkušenosti s vodou a se zázemím v Jedovnicích. Ti zajistili a zorganizovali první tréning roku 2016 už na zapůjčené dračí lodi na rybníku Olšovci v Jedovnicích v areálu Jachetního oddílu.

Začaly pravidelné tréninky, tentokrát už pod vedením kapitána a dalších členů vlastního týmu, dvakrát týdně, středa, pátek.