skupinka lidí co mají rádi dračí lodě

13.7.2019

byl již v 8:00 poradou kapitánů zahájen závod v Pavlově.  Je to pro nás závod, kterého se pravidelně každý rok účastníme. Protože je na tomto závodě velká účast, již druhým rokem se jezdí pouze „10“ lodě.  Na poradě kapitánů byla provedena prezentace přihlášených týmů, rozdán posádkový list a „detailně“ představen harmonogram závodu a vše co s tím souvisí. Na některé dotazy kapitánů zazněly velmi strohé odpovědi. Počasí nebylo ideální, ale i tak se povedlo závod odstartovat s malým předstihem a ten se dařilo držet. Bylo vidět že posádky se snaží si časy nástupů hlídat. Možná to bylo taky tím, že nebyla nástupní mola, kde se posádky musí vyhýbat, ale chodilo se do lodí přímo z vody. Bylo škoda, že na dotazy účastníků byly odpovědi opět velmi strohé. Samotný závod se jel v několika kategoriích. Náš tým měl zastoupení ve dvou kategoriích a  to „open“ a „mix“. Jeli se dvě rozjížďky  na součet časů. Ze součtu časů pak byl postupový klíč do finálových jízd. Ovšem úkol jsme splnili již při obou rozjížďkách, kde jsme porazili dva týmy, které jsme porazit chtěly. Myslím si, že jsme zajeli rozjížďky velmi dobře, protože jsme byly  v obou kategoriích ve finále B a obsadily konečné 6. a 7. místo na 200m. Než organizátoři připravily trať na 1km, trochu nás zchladila bouřka která jak přišla tak odešla, ale zanechala po sobě docela vlhko. Trať na 1km je připravená a jde se na to. Měli jsme tentokrát na kormidlo domluvenou Janu a opět to bylo sqělé. Trochu mimo bylo nemožnost malého kolečka před samotným startem. Ale většina týmů pojala kolečko na rozjetí jako příjezd na start, což organizátoři nelibě nesly a kormidelníci to peprně komentovali. Na druhou stranu měly na tuto skutečnost upozornit na poradě kapitánů.  Lodě byly srovnány a byl intervalový start. I na trati 1km se oběma našim týmům dařilo. Hnáni vpřed myšlenkou, že i zde porazíme dle slov komentátora, naše rivaly, za podpory Jany na kormidle jsme do toho daly vše. Jeli jsme jako draci výsledky se dostavili. I zde jsme se v konkurenci, která byla umístili velmi obře. V kategorii mix 6.místo a v kategorii open 11. místo. I přes velmi proměnlivé počasí to velmi hezký závod, který po skončení v našem malém stanovém městečku  skončil večerní rozpravou. Uvidíme jak se příští rok „pořadatelé“ ukáží, bohužel, zatím je dost připomínek na které nereflektují. My zase pojedeme ….., nás nezlomí.

4.7.2019

proběhl další trénink na rybníce v Jedovnicích. Měl to být přípravný trénink na „10“ závody v Pavlově. A i když počasí pro trénink nám přálo, bohužel měl několik vad na kráse. Přestože kapitán všechny vyzval k dochvilnosti, tak se situace neustále opakuje a do lodě jdeme se zpožděním. Pak musíme trénink natáhnout a to už je zase vůči některým, kteří to mají domů dál, nebo malé děti a spěchají ne zrovna fér. Škoda je , že se nás schází  tak málo, zejména pak před Pavlovem, kde je velká konkurence a jedná se o velmi pěkný závod. Ale zpět k tréninku, máme za sebou dalších cca 7km a to se ve velké lodi v 10 lidech počítá. Trénink byl strašný (kdybych napsal že byl pěkný Patrik by se zlobil). Potrénovali jsme a to je důležité. Tak snad se nám to v Pavlově povede zúročit.

14.6. – 16.6.2019

proběhl  na rybníce Řeka v Krucemburku, který pořádal Perun Hluboká, pro nás již tradiční závod. Jako vždy, se jelo na 200m a 888m.  V pátek se sešla část našeho týmu, která potrénovala před samotným sobotním závodem a postavila stan, který nám slouží jako zázemí v čase závodním. Večer proběhla taktická porada na druhý den, aby následně všechno bylo jinak.  V sobotu ráno jsme se sešli všichni u karavanů a stanů, kde vznikla provizorní základna. Po vydatné snídani jsme se přesunuli dolů na pláž, do centra dění. Po poradě kapitánů a vlastního zahájení, které je mimochodem velice pěkné, začalo vlastní klání. Jezdilo se po třech lodích ve dvou rozjížďkách na součet času. Počasí bylo i když se honily mraky slunečné a bylo teplo. Jedinou vadou byl docela silný vítr, který byl velmi nepříjemný při samotných rozjížďkách.  A i když jsme v obou rozjížďkách dojeli na 1. místě na lepší jak finále „C“ to nestačilo. Bohužel bylo vidět, že vítr může do výsledných časů negativně zasáhnout.  Nicméně finálová rozjížďka na konečné umístění se nám povedla a i ve finálové rozjížďce jsme bodovali a obsadili celkové  10. místo na 200m. Po finálové jízdě, následovala malá pauza, kdy se přestavovala trať na již zmíněných 888m. Měli jsme výborného kormidelníka. Startovali jsme ze 4 pozice a v první obrátce jsme předjížděli loď jedoucí před námi. Za druhou obrátkou jsme útočili na loď jedoucí z druhé pozice a i tu se nám podařilo předjet. Kormidelník spolu s bubnem nás neuvěřitelně hnali dopředu a tak jsme dojeli do cíle sice vyšťavení, ale s dobrým pocitem. A bylo po závodech, a čekalo se na vyhlášení. V závodě na 888m jsme obsadili nádherné 2. místo, s tím že 1.místo nám uteklo jen o 2,5 sekundy, což je na této trati opravdu velmi málo. Po vyhlášení došlo na loučení. Část týmu musela odjet za povinnostmi a druhá hájila čest našeho týmu na večerní Dragon Párty, která byla zakončena ve 22:00h slavnostním ohňostrojem. Tak snad příští rok zase zabojujem….

 

1.6.2019

Tak a jsme v Třeboni, krásném jihočeském městě kde je Svět, myšleno rybník Svět, kde se konal jeden ze závodů DL v jižních Čechách. Pro nás to byl první závod. Tento závod byl tak trochu spojený i s malou „AOS“ (automobilová orientační soutěž) poznej svou vlast. Protože systém uzavírek a objížděk je na této trase přiveden k dokonalosti.  O co víc jsme se těšili, tím byly větší obavy.  Kemp na břehu rybníka poskytoval slušné zázemí ve stínu mohutných dubů, který v tom vedru byl k nezaplacení. Naše zázemí bylo již tradiční a tak mohla začít páteční příprava. Po té, co i ti, kteří  sobotu ráno splnili AOS,  jsme byli v plné sestavě.  Porada kapitánů a konečné rozlosování zahájilo další mistrovsví „Světa“. Na trati dlouhé 200m, se nejprve jely dvě rozjížďky, které dle pořadí v cíli určovaly další postup do finálových rozjížděk. Při první rozjížďce nás trochu zaskočil start, kdy povely nebyly úplně v souladu, ale hlavně rychlost jak šli po sobě. zde je vidět jak je důležité před startem dýchat a soustředit se jen na start a rozjížďku. Nicméně jsme rozjížďku zvládli a ve druhé jsme už byli připraveni. Jo jiný kraj…  Po finálové rozjížďce jsme skončili na 8.místě. Trať na 1km, byla standardní na dvě obrátky. Zde je vidět jak je důležitý nejen výkon posádky na pádle, ale i kormidelník. Výlet po krásách rybníka není od věci, ale trať dlouhá jen 1km k tomu není úplně vhodná. I tak 13. místo bylo dobré, ale asi mohlo být o jedno lepší. Večerní vyhlášení v místním pivovaru bylo  krásným završením celého dne. Nedá se opomenout, že i nabídka zlatavého moku byla pestrá vč. nealkoholické Dračí krve. Je jasné, že tento závod se zapíše do naší termínové listiny a příští rok se zde ukážeme znovu.

28.5.2019

Konečne je to tady, letos to teda trvalo…. Náš první závod. Dračí Svět Třeboň 2019 – Mistrovství Světa (rybníka)  v Třeboni. Těšíme se tuze moc, i když poslední trénink nám moc optimizmu nepřinesl. Ale  uvidíme v sobotu. Tak naviděnou v pátek 31.5….

 

6.5.2019

Již se stalo dobrým zvykem, že nás kamarádi z klubu ŠK Dračia Légia pozvali na tradiční soustředení do Trenčína.  Počasí nám moc nepřálo, ale stihli sme jeden trénink v pátek a dva v sobotu. V neděli dopoledne jsme cibrili techniku na trenažéru, každý z nás si zajel 200m. Děkujeme Renatce a Jurovi za vedení tréninků a cenné rady.

 

28.1.2019

Na halovém poháru dračích lodí Brno 2019 se v soboru 26.1.2019 sešlo 24 posádek MIXů, které byly rozlosovány do 4 skupin po 6 týmech. Ze základní skupiny „A“ jsme po 3 výhrách a 2 prohrách postoupili z 3.místa do finálového pavouka kategorie „SPORT“

Pořadí Tým Body Čas
1 Zdravá výživa –B 4 0:02:53
2 Jizerský drak 4 0:04:07
3 Draci v akci 3 0:04:42
4 Kotvy Kvasice 2 0:04:38
5 Ti od Rajd 2 0:05:07
6 Crazy Dragons 0 0:01:38

 

Čtvrtfinálová výhra nad  „Azuma Dragons A“  bylo v sobotu naše poslední vítězství. Po prohre v semifinále s “ Leviathan Dragons“ jsme neuspěli ani v boji o bronz a po porážce od „Azuma Dragons 1″ si odvážíme z Brna bramborovou medaili za 4. místo

Děkujeme všem našim drakům, kteří v akci  bojovali ze všech sil. Sezóna ještě jen začína, příště to určite bude lepší….

 

22.1.2019

Tento víkend tj. 26.1.2019 se koná další ročník Halového poháru Dračích lodí Brno 2019, který pořádá Torrsen sports.

Letos se přihlásil rekordní počet posádek, dle posledních informací je přihlášeno 6 ženských posádek a 24 MIXů.

Tak uvidíme jak nám to po zimní přípravě půjde….